Kora to tkanina przede wszystkim wykorzystywana do szycia pościeli: prześcieradeł, poszewek na poduszki i na kołdry. Ma charakterystyczną, gofrowaną fakturę i jest bardzo odporna na gniecenie. Osoby, które cenią sobie łatwość pielęgnacji pościeli, najchętniej wybierają właśnie pościel z kory, bo jest niezwykle wygodna w użytkowaniu.

Zalety pościeli z kory

Pościel z kory ma naprawdę wiele zalet, które całkowicie przysłaniają jedną jej wadę: szorstkość. Jednak pościele z kory się nie gniotą, nie trzeba ich prasować ani maglować, a do prania można używać zwykłych proszków. Pościele z kory są też bardzo wytrzymałe, odporne na przetarcia, jeden komplet można użytkować przez lata. Nawet przy suszeniu pościeli z kory na słońcu, kolory nie blakną. A ponieważ kora jest podatna na barwienie, bardzo często pościele z kory są ciekawie barwione i dostępne w wielu fantastycznych wzorach. Ponadto spanie pod pościelą z kory jest komfortowe, bo kora to materiał cienki i przewiewny, znakomici się go użytkuje przez cały rok. Pościele z kory polecane są osobom z alergiami i dzieciom, bo nie wywołują podrażnień i nie są siedliskiem roztoczy.
Najbardziej popularne pościele z kory wykonywane są tylko i wyłącznie z bawełny, jednak pościel z kory z domieszką poliestru nie traci swoich właściwości, a jest jeszcze bardziej odporna na zniszczenie.

Piękne pościele z kory

Charakterystyczny materiał z gniecioną strukturą bardzo dobrze się prezentuje, ponadto pościele z kory nie należą do drogich. Komplet pościeli z kory składa się najczęściej z poszewki na kołdrę oraz dwóch poduszek, chociaż spotyka się także zestawy z prześcieradłem. Komplet pościeli z kory wysokiego gatunku wygląda estetycznie nawet po latach użytkowania. Pościele z kory dostępne są w ciekawych wzorach, np. kwiatowych, abstrakcyjnych, orientalnych, dlatego można je dopasować do każdej sypialni. Komplety pościeli z kory można kupić także w wersji dla dzieci: chłopca lub dziewczynki, uniwersalne, również z postaciami z bajek.

Rozmiary pościeli z kory

Pościel z kory cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego producenci kompletów zadbali o to, by miały one najbardziej powszechne wymiary. Osoba, która śpi sama, może wybrać pościel z kory 140 × 200 lub pościel z kory 160 × 200. Taki komplet zawiera też poszewki na dwie poduszki. Pościel z kory 180 × 200 i większa pościel z kory 200 × 220 to propozycja dla osób, które śpią z partnerem i potrzebują dużego przykrycia.