Mikrowłókno, jest syntetyczną tkaniną, używaną do szycia pościeli. Pościel z mikrowłókna jest delikatna w dotyku, miękka, sprężysta, lubiana ze względu na to, że gwarantuje wysoki komfort snu. Szukając pościeli trwałej i łatwej w pielęgnacji, warto zwrócić uwagę właśnie na pościel z mikrowłókna.

Mikrowłókno — pościel z wieloma zaletami

Do pościeli z mikrowłókna nie trzeba przekonywać osób, które chcą wyprać pościel i od razu nawlekać ją na poszewki. Mirowłókna nie trzeba bowiem prasować, bo się nie gniecie. Pościel błyskawicznie schnie i jest lekka, co sprawia, że jej pielęgnacja nie zajmuje wiele czasu. Przy tym prześcieradła oraz poszewki na poduszki i kołdry wykonane z mikrowłókna są atrakcyjne cenowo, gdy porównamy koszt ich zakupu z ceną pościeli z jedwabiu albo innych szlachetnych włókien. Przy tych wszystkich zaletach dochodzi jeszcze kolejny atut: niezwykła trwałość. Pościel mikrowłókno nie rozciąga się, nie pruje. Kolory pozostają intensywne nawet po wielu praniach, a materiał zachowuje swoje właściwości przez długi czas.

Wzory mikrowłókna na pościele

W Iwelto Premium pościel z mikrowłókna dostępna jest w wymiarach 160 × 200 i 220 × 200, co pozwala na zastosowanie jej na podwójnej kołdrze i poszewkach na poduszki. Ze względu na cechy mikrowłókna, komplety są niezwykle kolorowe i estetycznie, podkreślają zamiłowanie właściciela sypialni do radosnego wystroju wnętrza do spania i relaksu. Świetnym rozwiązaniem przyjętym przez producentów pościeli z mikrowłókien jest zastosowanie dwustronnych poszewek, które są barwione z jednej strony, a z drugiej gładkie. Można więc wybrać, która strona ma być widoczna i w dowolnej chwili przekładać poszewki. Dwustronna pościel z mikrowłókna tym samym znakomicie sprawdza się w sypialni osób dorosłych, jak i w pokoju dzieci lub nastolatków.