Kołdra - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Sen jest jednym z kluczowych czynności, na którą każdy powinien poświęcić około osiem godzin w ciągu doby. Spokojna noc gwarantuje, iż unikniemy uczucia przemęczenia, rozdrażnienia oraz niedoboru dobrego samopoczucia. Warto jest więc zadbać o to, by odpowiednie warunki do komfortowego snu zostały spełnione. Można to osiągnąć poprzez kołdry 200x220, oraz o innych wymiarach, które otulą nas podczas oddania się w objęcia Morfeusza. Niezależnie od tego, czy chodzi o kołdry zimowe czy całoroczne, ich jakość koreluje bezpośrednio z jakością Twoich nocy (i co za tym idzie, Twoich dni).

To właśnie w sypialni spędzamy lwią część swojej doby. Dlatego warto jest zadbać o to, by po ciężkim dniu pracy i zabawy zastało nas pomieszczenie, do którego aż chce się wracać. Właśnie dlatego kołdry 160x200, 180x200 oraz o innych wymiarach, które dostępne są w naszej ofercie, pomogą Ci przygotować owe pomieszczenie w taki sposób, byś mógł wygodnie odpocząć od trudów codziennego życia – w wyposażonym w artykuły wysokiej jakości łóżku.

Kołdry

Odpowiednio dobrana kołdra gwarantuje komfortowy sen. Proponujemy szeroki wybór różnego rodzaju kołder od uznanych producentów takich, jak Interwidex, Amw, Textom, Artex, Radexim oraz Nika. W naszej ofercie znajdą Państwo wyroby naturalne i syntetyczne w różnych rozmiarach.

Kołdry silikonowe/poliestrowe

Wypełnienie silikonowe jest puszyste, lekkie oraz trwałe. Dzięki wysokim właściwościom izolacyjnym kołdry silikonowe sprawdzą się nawet podczas zimnych nocy. W ofercie posiadamy kołdry z wypełnieniem silikonowym o różnych konstrukcjach. Znajdziecie Państwo u nas kołdry letnie, całoroczne, zimowe oraz "4 pory roku". Można je prać, w zależności od producenta i zastosowanych materiałów, w temperaturze nawet do 95C. Producenci, których wyroby znajdują się w naszym asortymencie, posiadają certyfikaty jakości swoich wyrobów oraz certyfikaty potwierdzające możliwość stosowania kołder przez alergików.
Dostępne rozmiary: 90/120,100/135, 110/140, 140/200, 160/200, 180/200, 200/220 (w przypadku zapotrzebowania na inne rozmiary prosimy o kontakt).

Kołdry z pierza

Kołdry z pierza dartego z puchem to tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu. Dzięki odpowiednim, symetrycznym przeszyciom oraz specjalnym tunelom, pierze pozostaje stale na swoim miejscu zachowując odpowiedni kształt kołdry oraz gwarantując komfortowy sen. Zastosowanie metody selekcjonowania piórek zapewnia właściwości absorpcyjne i izolacyjne wypełnienia. Lekkość pierza, a także przewiewność sprawiają, że kołdry z pierza zapewnią odpowiedni wypoczynek.

Kołdry z wełny

Wełna ma doskonałe właściwości izolacyjne. Zobojętniając jony dodatnie wełna zapewnia użytkownikom wysoki komfort snu. Wyroby wełniane polecane są w szczególności osobom z dolegliwościami reumatycznymi. W ofercie posiadamy kołdry z wypełnieniem z wełny, jak również wyroby z okrywą wełnianą (merynos, alpaka, kamel). Wyroby z okrywą wełnianą wspomagają leczenie wielu dolegliwości, dzięki czemu traktowane są jako wyroby medyczne.